SOUTĚŽ O NEJPĚKNĚJŠÍ TURISTICKOU POHLEDNICI PLZEŇSKÉHO KRAJE

V rámci 2. setkání pracovníků IC plzeňského kraje ve dnech 10. - 12. října v Klenčí pod Čerchovem jsme jednali o spolupráci jednotlivých IC, výměně materiálů i informací. Proběhla zde také avizovaná soutěže o nejpěknější turistickou pohlednici našeho kraje.
Ty, které se umístily na prvních 10 místech postupují do již 5. ročníku soutěže O nejhezčí turistickou pohlednici ČR, která vyvrcholí na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World v únoru 2002 v Praze. Jsou to
Na 1. místě Šumava - Černé jezero vyd. JSP COUNTRY Sušice

Platnost obrázku vypršela.

Vítězná pohlednice

Platnost obrázku vypršela.

A tato pohlednice se umístila na druhém místě.
Na místě 2. prodloužený formát Šumava - Vydra (opět vyd. JSP COUNTRY Sušice), na 3. místě Hrad Kašperk vydavatelství FOTORISK Žichovice, na místě 4. Kašperk (vyd. JSP COUNTRY Sušice) a na 5. Šumava - Velhartice (opět vyd. JSP COUNTRY Sušice). Fotografem všech těchto pohlednic je pan J.Kavale.
Se shodným počtem bodů se na 6. - 8. místě umístily pohledy Přeštice - nejslavnější rodáci, vydané Infocentrem Přeštice (foto J. Běl), Starý Plzenec - doba románská, vydané vyd. GRANÁT Horní Bříza (foto J. Hák) a Šumava - Železnorudsko, vyd. KLETR Plzeň (foto P.Novák).
9. a 10. místo - opět se shodným počtem bodů - obsadily pohlednice Šumava - Vydra (vyd. JSP COUNTRY Sušice, foto J. Kavale) a letecký pohlaed Tachov (vydavatelství AMH, foto M. Pokladník & K. Jonáš)
Tohoto prvního regionálního kola se zúčastnilo 32 pohlednic. V příštím roce chceme oslovit více vydavatelů a doufáme v ještě pestřejší přehlídku pohlednic, které dokumentují krásy našeho kraje.

Doufám, že se do soutěže zapojí i ostatní regiony.

Simona Sládková
Ševčíkova 23
341 01 Horažďovice
Česko (CZ)
tel: (+420) 376 513 418
fax: (+420) 376 513 530

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

29.09.2002 v 23:39Radek DAVID

Pořádání soutěží o nejpěknější pohlednici je velice záslužný počin, máme-li na mysli známou pravdu, že pohlednice je nejen nejmenší umělecké dílo, ale má především nezastupitelnou roli historického obrazového dokumentu.
Dívám-li se na výsledky zmíněné soutěže, musím bohužel konstatovat (jako fotograf a majitel firmy zabývající se, mimo jiné, i vydáváním pohlednic), že část našeho - a nejen nášeho - národa se stále neoprostila od dávání přednosti nevkusu a uměle vyráběnému kýči. Pohlednice vydavatelství JSP Country pana Spěváčka (ruku v ruce s vydavatelstvím paní Sovové) jsou těmi nejhoršími, jaké je možné při putování Šumavou zakoupit. Již v prvních lekcích se děti ve fotografických kroužcích učí, že příroda se nevkládá a nerámuje do barevných podkladů a ráměčků, navíc; pohlednice JSP Country jsou uměle přebarvovány, dotvářeny a silně lakovány (už jste někdo viděl nalakovaný strom?!). Bohužel, tato cirkusácká grafika je k vidění v některých západních zemích, kde chybí vydavatelům pohlednic vkus a míra... Doufám, že brzy přijde doba, kdy lidé přestanou tuto "jednoťáckou" kulturu podporovat.
S pozdravem Radek DAVID - RADOST TOURIST SERVICE Prachatice


Zveřejněno 28.10.2001 v 18:00 hodin